Wizyta u przedszkolaków w Karłowicach

Fila biblioteczna w Karłowicach od lat współpracuje z tutejszym przedszkolem. Przedszkolaki są częstymi gośćmi w naszej placówce. Tym razem odwróciliśmy sytuację i 27 marca nasza bibliotekarka, Aneta Garkut, udała się do przedszkola, aby tam przeprowadzić zajęcia.

Zajęcia zostały przeprowadzone w trzech grupach – u maluszków, starszaków i w zerówce. Czytane były baśnie i opowiadania, największym hitem okazała się „Świnka Peppa” oraz „Wielkanocne pisanki”. Tego typu zajęcia są ciekawym doświadczeniem – rozbudzają zainteresowania czytelnicze naszych przedszkolaków, przybliżają literaturę dziecięcą i są inspiracją do prac plastycznych. Od bibliotekarki natomiast wymagają dostosowania tematu do wieku i zainteresowań dzieci oraz „przejścia na dywan”, aby łatwiej nawiązać kontakt z najmłodszymi czytelnikami. Ale w zamian otrzymujemy dziecięcy uśmiech, zainteresowanie i gorące podziękowanie.

Podziękowania należą się także Pani Dyrektor i Paniom Przedszkolankom za chęć współpracy i zaangażowanie oraz pomoc w trakcie prowadzenia zajęć.

Już jesteśmy umówieni na następne spotkanie – tym razem w bibliotece.

• Wizyta u przedszkolaków w Karłowicach