Pierwsze spotkanie MAMY do pogadania za nami

Już kilka lat temu zawitała do Polski pozytywna nowinka z zachodu – kluby, kawiarnie, restauracje itp. miejsca przeznaczone głównie dla młodych rodziców z małymi dziećmi. W takich miejscach nikomu nie przeszkadzają małe, często żywiołowe, istotki, a mamusie i tatusiowie mogą spokojnie porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, czy wspólnie z pociechami uczestniczyć w różnorakich zajęciach.

Postanowiliśmy i my podążyć za tym trendem, dlatego wygospodarowaliśmy w naszej bibliotece miejsce, które ma być przyjazne dla rodziców i ich pociech oraz umożliwić spotkania w ramach inicjatywy „MAMY do pogadania”. Miejsce to jest kolorowe, wyposażone w zabawki, książeczki, małe stoliki i drewniany domek, została również dokupiona mata antyalergiczna.

Pierwsze spotkanie pt. „Jak przechodzić od karmienia piersią do talerzyka” odbyło się 19 lutego o godzinie 10.30 w Gminnej Bibliotece Publicznej, w Popielowie. Wzięło w nim udział ponad dwadzieścia dorosłych osób i małe dzieci. Zajęcia prowadziła Pani Ewa Janiuk - położna z wykształcenia i powołania, od ponad 30 lat aktywnie zaangażowana w działalność w środowisku położniczym. Prowadząca poruszyła następujące zagadnienia: co warto wiedzieć o karmieniu piersią (informacje dla mam, ojców, babć, dziadków….dla każdego!); z jakimi wątpliwościami najczęściej spotykają się rodzice dziecka karmionego piersią; jeśli pojawią się wątpliwości lub problemy, gdzie szukać  wsparcia; jak zrobić i się nie narobić”, czyli kiedy i jak najlepiej, i najłatwiej przestawiać Maluszka  z karmienia piersią na „dorosłe” jedzonko. Następnie prelegentka odpowiadała na zadawane pytania i rozwiewała różne wątpliwości oraz obalała niektóre mity związane z karmieniem małych dzieci.

Maluszki w tym czasie bawiły się zabawkami, oglądały książeczki, bawiły się ze sobą, „zawierały” nowe znajomości – wszystko to pod czujnym okiem swoich opiekunów.

Za dwa tygodnie planujemy kolejne spotkanie, o szczegółach poinformujemy niebawem na naszej stronie i fanpage. Oczywiście serdecznie zapraszamy!

Spotkanie odbyło się w ramach działań realizowanych w projekcie pn. „Poprawa dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych w zakresie kompleksowej opieki nad matką i dzieckiem na obszarze środkowym województwa opolskiego”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020 realizowanego przez NZOZ ZDROWA RODZINA S.C. R.MEHL E.JANIUK G.ZIMNAL z siedzibą w Opolu.

• Pierwsze spotkanie MAMY do pogadania za nami