do góryOGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA


          W tym roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września, czyli w sobotę. Dlatego w piątek nasza biblioteka miała przyjemność gościć dzieci z Publicznego Przedszkola w Popielowie. Obecne były wszystkie grupy wiekowe (w sumie 95 przedszkolaków), które przybyły do nas w dwóch turach. Dzieciom towarzyszyły Panie przedszkolanki.

             Po powitaniu Pani dyrektor zapoznała maluchy z miejscem, w którym się znalazły, opowiedziała o zasadach panujących w bibliotece, a także o pracy bibliotekarzy.

  Najważniejszym punktem spotkania było jednak głośnie czytanie. Psychologowie twierdzą bowiem, że czytanie na głos najmłodszym, stymuluje ich rozwój i wzbogaca słownictwo.

  Do wspólnego czytania Pani dyrektor wybrała książkę Doroty Strzemińskiej-Więckowiak pt.: „W zoo. Wierszyki o zwierzętach”. Było więc o słoniu, któremu wprost do nosa wpadła znienacka osa; o zebrze, która raz na pomysł wpadła i wszystkie kwiatki z zoo wykradła; o sowie, która bibliotekę w zoo prowadzi i każde zwierzę się jej radzi. Następnie czytały starszaki, które świetnie sprawdziły się w tej roli. Ochotnicy odczytywali kolejne rymowanki. Potem przyszedł czas na rozmowy o przeczytanych utworach, ulubionych bohaterach, a także o tym, dlaczego warto sięgać po książki. Goście mieli mnóstwo pytań, które dotyczyły biblioteki i książek.

  Na zakończenie dzieci podziękowały i wręczyły upominek. W zamian otrzymały małe, słodkie, „co nieco”.

  Dziękujemy za odwiedziny i niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z sympatycznymi przedszkolakami i ich Paniami.


  Galeria zdjęć:

  • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
  • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA