do góryMAMY do pogadania – trzecie spotkanie


  MAMY do pogadania – trzecie spotkanie

   

              We wtorek, 19 marca, odbyło się już trzecie spotkanie z spotkanie z cyklu „MAMY do pogadania”.

              Zajęcia prowadziła Pani Marta Janiuk – farmaceutka i dietetyczka specjalizująca się w diecie kobiet w ciąży i małych dzieci. Prelegentka przedstawiła statystyki dotyczące otyłości wśród dzieci.  Następnie prezentowała etykiety różnych produktów dla milusińskich i uświadamiała, na co powinni zwracać uwagę rodzice – unikać soli, cukru, glutaminianu i barwników. Szczególną czujność zalecała przy produktach, które są reklamowane, jako te „dla dzieci”.

              Pani Marta dużą część prelekcji poświęciła Metodzie BLW (Baby-led Weaning), czyli „Bobas Lubi Wybór”.  Jest to jedna z metod nauki samodzielnego jedzenia. W metodzie BLW pozwala się dziecku na wybór tego, co chce zjeść, kładąc przed nim produkty stałe w odpowiedniej formie (gotowe do jedzenia, pokrojone na kawałki łatwe do trzymania w rączce). W ten sposób rodzic pomija etap łyżeczki i słoiczków i od razu włącza do dziecięcego jadłospisu produkty nierozdrobnione, a maluch oprócz nauki samodzielnego jedzenia uczy się poznawać produkty różnymi zmysłami, dobrze się bawi itp.

              W spotkaniu uczestniczyło 20 osób, głównie młode mamy, ale także panie spodziewające się potomstwa oraz babcia i tato. Przygotowano kawę i herbatę oraz ciastka
  i biszkopciki.

              Serdecznie zapraszamy na następne spotkanie.

   

             Spotkanie odbyło się w ramach działań realizowanych w projekcie pn. „Poprawa dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych w zakresie kompleksowej opieki nad matką i dzieckiem na obszarze środkowym województwa opolskiego”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020 realizowanego przez NZOZ ZDROWA RODZINA S.C. R.MEHL E.JANIUK G.ZIMNAL z siedzibą w Opolu.


  Galeria zdjęć:

  • MAMY do pogadania – trzecie spotkanie
  • MAMY do pogadania – trzecie spotkanie