do góryZ kukiełkami wyruszyli do Panamy


  Kukiełkowe widowisko cieszyło się w Popielowie sporym zainteresowaniem. Dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych oraz plastycznych. 

  Popielowska sala widowiskowa w piątkowe popołudnie zapełniła się 50 dziećmi oraz rodzicami. Przybyli oni tak licznie na widowisko kukiełkowe w wykonaniu teatru Złota Kaczka z Wrocławia. Aktor kukiełkami opowiedział historię podróży niedźwiedzia i tygrysa do Panamy.

  Po spektaklu dzieci mogły same przekonać się, na czym polega praca lalkarza. Młodzi adepci aktorstwa szybko wcieli się w role i odgrywali mini scenki. Odbyły się również warsztaty plastyczne. Każde dziecko przygotowało swoją kukiełkę na drewnianej łyżce.

  – Zrobiłam dwie postacie – misia i kaczkę. Mój młodszy braciszek wykonał żabę i tygrysa. Będziemy teraz mogli odgrywać teatr z kukiełkami w domu. Już mam pomysł na role – mówi Michalina Ogrodnik, uczestniczka projektu.

  Zarówno warsztaty plastyczne, jak i teatralne, pobudziły kreatywność najmłodszych. Chętni mogli się także zapoznać z księgozbiorem niemieckojęzycznym zgromadzonym w Gminnej Bibliotece Publicznej, która wspólnie z popielowskim DFK zorganizowała piątkowe atrakcje.

  Projekt był współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Ojczyzny Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce.
  Źródło: https://opowiecie.info/popielow-z-kukielkami-wyruszyli-do-panamy/

  Galeria zdjęć:

  • Z kukiełkami wyruszyli do Panamy
  • Z kukiełkami wyruszyli do Panamy
  • Z kukiełkami wyruszyli do Panamy
  • Z kukiełkami wyruszyli do Panamy
  • Z kukiełkami wyruszyli do Panamy