SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRYSTYNĄ MIREK

W upalne popołudnie, 4 czerwca, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, odbyło się w filii bibliotecznej w Karłowicach spotkanie autorskie z Krystyną Mirek.

Pani Krystyna rozpoczęła je od przedstawienia się. To matka czworga dzieci, mężatka, była nauczycielka języka polskiego, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, która w pewnym momencie swego życia stwierdziła, że nadszedł czas, aby spełnić swoje marzenie – zostać pisarką. Okazało się, że nie jest to łatwa ani krótka droga, wydawcy nie czekają z otwartymi ramionami. Gdy udało się ich w końcu zainteresować napisaną książką, to rozpoczynały się trudne, dla początkującej pisarki, pertraktacje z prawnikami przy podpisywaniu umowy. Jednak wytrwałość, pracowitość, samozaparcie i talent, o którym Pani Krystyna nie wspomniała, doprowadziły ją do tego miejsca, w którym obecnie się znajduje – pisze cztery książki rocznie, może wybierać wydawców, stawiać swoje warunki, traktować to zajęcie jako swój zawód i utrzymywać się finansowo. I najważniejsze – zdobyć grono wiernych czytelników, którzy z utęsknieniem czekają na kolejne książki pisarki.

W dalszym części spotkania Pani Krystyna mówiła o tym, co ją inspiruje, opowiadała, w jaki sposób pracuje (okazało się, że jest bardzo pracowitą i zdyscyplinowaną osobą). Opowiadała również o swoich dodatkowych zajęciach – warsztatach i opiece nad młodymi twórcami, spotkaniach z czytelnikami. W trakcie dyskusji z uczestnikami spotkania powiedziała, co jest dla niej najważniejsze podczas pisania. Chce, aby książka, którą stworzyła, była atrakcyjną, a zarazem wartościową dla czytelnika poprzez zawarte w niej życiowe przesłanie. Pani Krystyna mówiła też o swoich wyborach związanych z tym zajęciem, np. że nie podejmie się napisania erotyku, chociaż miała takie propozycje.

Na zakończenie Pani Krystyna podpisywała czytelnikom swoje książki.

• SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRYSTYNĄ MIREK