Odwiedziny podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starych Siołkowicach

Chyba wszyscy znamy powiedzenie, że „książka uczy, bawi i wzrusza”. Wypadałoby uzupełnić tę sentencje o jeszcze jedną funkcję - książka ma moc terapeutyczną.
    Dlatego podczas trzech styczniowych dni (16, 17 i 28) odwiedzili nas wyjątkowi czytelnicy – uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starych Siołkowicach. W sumie trzydzieści siedem osób i opiekunowie. Podczas wizyty prowadzone były zajęcia, dzięki którym dowiedzieli się: jak powstaje książka i jaką ścieżkę musi pokonać od autora, przez wydawcę i drukarnię, zanim trafi do biblioteki; w jaki sposób bibliotekarze opracowują, opisują i oprawiają książki; jakie zasady obowiązują w bibliotece.
         Następnie każdy uczestnik spotkania wyszukiwał interesujące go książki i w czytelni przeglądał. Wybrane pozycje zostały wypożyczone przez opiekunów i będą dostępne na warsztatach terapii. Podopieczni przekonali się, że wśród książek, można ciekawie i w miłej atmosferze, spędzić czas. Zapowiedziane są już następne wizyty. Wówczas zostaną zwrócone wypożyczone woluminy, a w zamian wzięte nowe.

Z niecierpliwością czekamy na następne wizyty.

• Odwiedziny podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starych Siołkowicach