do góryMAMY do pogadania – czwarte spotkanie


  We wtorek, 2 kwietnia, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „MAMY do pogadania”. Tym razem spotkaliśmy się późnym popołudniem o godzinie 16.30.

  Zajęcia prowadziła Magdalena Alenowicz psycholog, psychoterapeuta, trenerka. Temat spotkania – „Świat uczuć dziecka- jak przetrwać trudne chwile”.

  Zajęcia miały formę warsztatową. Rozpoczęły się od krótkiej prezentacji multimedialnej. Następnie uczestniczki przedstawiły się i opowiedziały o swoich doświadczeniach związanych z emocjami i problemami własnego dziecka.  Potem Pani Magdalena opowiadała m. in. o: cechach emocji maluchów – jak dzieci przeżywają i wyrażają oraz rozumieją emocje; wyjaśniła nam, że świat emocji dziecka rozwija się wraz z jego rozwojem fizycznym; wyjaśniła, jakie emocje i na jakim etapie rozwoju rozumie i potrafi wyrazić dziecko; podpowiadała, jak radzić sobie z emocjami dziecka, w jaki sposób postępować, kiedy u dziecka pojawia się np. bunt i złość; zwracała uwagę na fakt, iż ważna jest akceptacja naturalnych etapów w rozwoju emocjonalnym dziecka; przypominała, jak istotne jest stawianie dzieciom rozsądnych granic, pozwalanie na samodzielność (dbaj o bezpieczeństwo, ale pozwalaj na eksperymenty; dawaj dziecku wybór).

  Uczestniczki były bardzo zainteresowane tematem, zadawały mnóstwo pytań, wywiązała się ciekawa i interesująca dyskusja.

  W spotkaniu trwającym 2,5 godziny uczestniczyło 14 osób, głównie młode mamy. Przygotowano kawę i herbatę oraz ciastka i biszkopciki.

  Serdecznie zapraszamy na następne spotkanie, które odbędzie się 16 kwietnia o 10:30. Temat – „ Jak prawidłowo chustować dziecko?”.

  Spotkanie odbyło się w ramach działań realizowanych w projekcie pn. „Poprawa dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych w zakresie kompleksowej opieki nad matką i dzieckiem na obszarze środkowym województwa opolskiego”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020 realizowanego przez NZOZ ZDROWA RODZINA S.C. R.MEHL E.JANIUK G.ZIMNAL z siedzibą w Opolu.


  Galeria zdjęć:

  • MAMY do pogadania – czwarte spotkanie
  • MAMY do pogadania – czwarte spotkanie