Intensywnie kreatywnie i na wesoło

Zakończyły się zimowe ferie i zajęcia, które prowadziliśmy w siedzibie głównej oraz naszych filiach. Frekwencja dopisała, dzieciaki bardzo chętnie nas odwiedzały, uczestniczyły aktywnie w zajęciach, wykazywały się wielką pomysłowością i kreatywnością. Robiliśmy wspólnie mnóstwo ciekawych rzeczy. Oczywiście były bliskie spotkania z literaturą dziecięcą i młodzieżową, jak na biblioteki przystało. Słowo literackie pobudziło wyobraźnię uczestników zajęć, którzy wyobrażone obrazy przelali kredkami, pędzlami i ołówkami na karki papieru. Powstały piękne ilustracje do czytanych fragmentów przedstawiające scenki rodzajowe lub bohaterów książek.

Wyobraźnia pracowała na najwyższych obrotach również podczas odgrywania krótkich inscenizacji w teatrzyku skrzynkowym stworzonym własnoręcznie podczas zająć. Wykorzystaliśmy również zrobione przez dzieci podczas zajęć wakacyjnych gry planszowe. Planszówki wzbudziły tyle pozytywnych emocji, że postanowiliśmy jeden dzień w tygodniu, od marca począwszy, przeznaczyć na rozgrywki planszowe. Będą się one odbywały w poniedziałki w karłowickiej bibliotece. Dziękujemy wszystkim dzieciakom za wspólnie spędzony czas, dobrą zabawę i aktywną współpracę, a rodzicom za zaufanie i dostarczenie dzieci na zajęcia.

• Intensywnie kreatywnie i na wesoło