do góryDziecko najlepiej uczy się wszystkimi zmysłami


   Taki instruktarz dostały mamy podczas kolejnej edycji spotkań „Mamy do pogadania”, które odbyło się w naszej bibliotece. Warsztaty na temat „Jak zachęcić dziecko do czytania książek w języku obcym” przeprowadziła pani Agnieszka Barańska z Kuźni Języków w Popielowie. W spotkaniu uczestniczyła grupka mam, stałych bywalczyń, ze swoimi pociechami.

  Spotkanie, jak zwykle, miało charakter warsztatowy. Pani Agnieszka w części teoretycznej opowiedziała o skutecznych metodach nauczania malucha języka obcego, po czym zaprezentowała opisaną metodę na najmłodszych uczestnikach zajęć.

  Najważniejsze w przyswajaniu języka obcego jest zaprzęgnięcie do nauki jak największej ilości zmysłów, wzbudzenie zainteresowania w młodym żaku i włączenie w naukę nieodzownego elementu – zabawy. Wstępem do czytania jest poznanie bohatera czytanki wszystkim zmysłami z wykorzystaniem wyobraźni i umiejętności skojarzeń. Zanim na przykład dziecko pozna obcojęzyczną nazwę zwierzątka, najpierw powinno go poznać, dotknąć w formie zabawki, usłyszeć dźwięki, które wydaje i ogólnie zdobyć jak najwięcej o nim informacji, oczywiście w formie dostosowanej do swojego wieku. Krótkie czytanie to ostatni element nauki, podsumowujący i utrwalający wiedzę dziecka na dany temat. Spotkanie trwało tyle czasu, ile potrzeba było na zaprezentowanie wiedzy, odpowiedzi na pytania mam no i oczywiście na ile starczyło maluchom cierpliwości. Zapraszamy wkrótce na kolejne spotkania.


  Galeria zdjęć:

  • Dziecko najlepiej uczy się wszystkimi zmysłami
  • Dziecko najlepiej uczy się wszystkimi zmysłami