Spotkanie autorskie z Sabiną Waszut

Dwudziestego czwartego października, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Popielowie, w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki” realizowanego we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu, mieliśmy przyjemność spotkać się z panią Sabiną Waszut – pisarką, poetką oraz recenzentką. Pisarka propaguje kulturę Śląską. Jej debiutancka powieść ,,Rozdroża” została nominowana do Nagrody Literackiej Europy Środkowej ,,Angelus’’ za rok 2014. Na festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach książka zdobyła nagrodę główną w kategorii Pióro, dla najbardziej poruszającej polskiej powieści roku 2014. Autorka napisała i wydała dalsze losy bohaterów ,,Rozdroży”: ,,W obcym domu” oraz ,,Zielony Byfyj’’, a na początku października w księgarniach pojawiła się kolejna powieść autorki zatytułowana "Dobra-noc".

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Autorka ciepło i z sympatią wprowadziła uczestników w klimat swoich książek, które opisują losy śląskiej rodziny. Słuchacze, chcąc dowiedzieć się więcej zarówno o przemiłej pisarce, jak i początkach jej twórczości literackiej, zadawali pytania, na które pani Sabina odpowiadała z pasją i energią. Po spotkaniu istniała możliwość nabycia książek z dedykacją autorki.

W zbiorach naszej Biblioteki również znajdują się książki pani Sabiny Waszut- serdecznie zapraszamy do lektury.

Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42S02]: Base table or view not found: 1146 Table 'bibliotekadr_biblioteka.robocza' doesn't exist' in /home/bibliotekadr/ftp/elementy/artykuly.php:2880 Stack trace: #0 /home/bibliotekadr/ftp/elementy/artykuly.php(2880): PDO->query('select aktywny,...') #1 /home/bibliotekadr/ftp/index.php(579): include('/home/bibliotek...') #2 {main} thrown in /home/bibliotekadr/ftp/elementy/artykuly.php on line 2880