Pierwszoklasiści odwiedzili filię biblioteczną w Starych Siołkowicach, gdzie zapoznali się z ofertą biblioteki. Mogli zwiedzić to miejsce oraz zapoznać się z panującymi tam zasadami.

Pani bibliotekarka- Kunegunda Sowa odczytała bajkę. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Każdy z uczestników spotkania mógł wypożyczyć książkę do domu.

Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Biblioteka to miejsce, które uczy i wychowuje, ale także bawi, o czy mogli się przekonać uczniowie.

• Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Starych Siołkowicach pasowani na czytelników