do góryNA DOBRY POCZĄTEK


  Nasza biblioteka była współorganizatorem gminnej imprezy „Na dobry początek – Wakacje 2019” czyli oficjalnego otwarcia sezonu letniego na kąpielisku „Przystań Wodna” w Nowych Siołkowicach.

  Podczas tego wydarzenia miała miejsce akcja „Na dobry początek – książka na wakacje”. To pierwsze wspólne działanie Gminnej Biblioteki Publicznej z/s w Popielowie i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu na mocy zawartego wcześniej porozumienia. Gościliśmy bibliotekarki Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego – Iwonę Głowacką i Barbarę Kopkę, które przygotowały zajęcia dla najmłodszych uczestników imprezy.

              Pod namiotem odbywały się warsztaty czytelnicze. Dzieci, co godzinę, mogły pod fachowym okiem bibliotekarek z MBP i GBP wykonywać różnorodne prace plastyczne związane z określonym bohaterem książkowym.  I tak powstało około trzydziestu zakładek do książek z krową Matyldą, pięćdziesięciu pudełeczek – słoni na skarby, piętnastu kruków i dziesięciu postaci Pana Kuleczki. Dzieci świetnie się bawiły, chętnie wykonywały ciekawe prace, odpoczywając w cieniu namiotu od upału. Rodzicom również spodobała się ta akcja, dopytywali nawet czy będziemy obecne na kąpielisku podczas innych weekendów tego lata.

  My natomiast jesteśmy bardzo zadowolone z pierwszego wspólnego działania z MBP w Opolu, zdobyłyśmy bowiem nowe doświadczenie, a współpraca przy zajęciach okazała się owocna i przyjemna.

  Dziękujemy Pani Iwonie Głowackiej i Pani Barbarze Kopce za organizowanie interesujących zajęć i czekamy na kolejne spotkanie.

   


  Galeria zdjęć:

  • NA DOBRY POCZĄTEK
  • NA DOBRY POCZĄTEK