do góryMAMY do pogadania – drugie spotkanie


   

        Zgodnie z zapowiedzią, 5 marca, odbyło się już drugie spotkanie z cyklu „MAMY do pogadania”.

        Zajęcia pt. „Co i JAK podawać dziecku?” prowadziła Pani Monika Śliczny – logopeda, neurologopeda, pedagog-terapeuta. Prelegentka omówiła następujące zagadnienia: jak prawidłowo przystawiać dziecko do piersi,

  jak podawać picie/jedzenie; zaprezentowała pokaźny zestaw łyżeczek, smoczków, butelek, kubków niekapków, słomek i mówiła o tym, na co zwracać uwagę przy ich zakupie; na jakim etapie rozwoju dziecka poszczególny produkt będzie dla niego odpowiedni; co podawać dziecku – kiedy i jakie wprowadzać pokarmy. Następnie Pani Monika odpowiadała na wiele pytań, które zadawały młode mamy.

        Na spotkanie przybyło 21 osób, głównie młode mamy, ale także panie spodziewające się potomstwa oraz babcie. Uczestniczkom towarzyszyły ich pociechy. Oczywiście przygotowano kawę i herbatę oraz ciasteczka,

  a dla dzieci biszkopciki. Oprócz miejsca do zabawy, przygotowano miejsce do przewijania najmłodszych uczestników spotkania.

        Na koniec panie wypełniły ankietę, w której odpowiedziały między innymi na pytania dotyczące przyszłych spotkań – np. z jaki specjalistami chciałyby się spotkać, jakimi innymi zagadnieniami związanymi z rozwojem dziecka są zainteresowane itp. W miarę naszych możliwości będziemy się starały spełniać oczekiwania naszych klubowiczek.

        Spotkanie odbyło się w ramach działań realizowanych w projekcie pn. „Poprawa dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych w zakresie kompleksowej opieki nad matką i dzieckiem na obszarze środkowym województwa opolskiego”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020 realizowanego przez NZOZ ZDROWA RODZINA S.C. R.MEHL E.JANIUK G.ZIMNAL z siedzibą w Opolu.

        Kolejne spotkanie już za dwa tygodnie, 19 marca o 10:30. Spotkanie odbędzie się pt. "Jesteś tym, co jesz” - czyli prawidłowe żywienie dziecka fundamentem jego przyszłości”. Prowadząca Marta Janiuk – dietetyk, specjalizująca się w pracy z kobietami w ciąży i diecie małych dzieci.

        Serdecznie zapraszamy!


  Galeria zdjęć:

  • MAMY do pogadania – drugie spotkanie
  • MAMY do pogadania – drugie spotkanie
  • MAMY do pogadania – drugie spotkanie
  • MAMY do pogadania – drugie spotkanie