Klasy II i III z wizytą w bibliotece

W chłodny, środowy ranek – 26 września – gościli w filii bibliotecznej w Karłowicach uczniowie klasy II i III. Towarzyszyła im ich wychowawczyni Pani Irena Popiel. Dzieci brały udział w lekcji bibliotecznej, której temat brzmiał: „Co to jest i czemu służy regulamin biblioteczny?”. Zajęcia były tematycznie związane z konkursem ogłoszonym przez WBP w Opolu pt.: „Obrazkowy regulamin biblioteki”.

Dzieci rozwiązywały w grupach krzyżówkę, poznały pojęcie regulaminu i różnorodne zastosowania tego dokumentu. Potem szczegółowo omówiony został regulamin biblioteczny. Następnie uczestnicy proponowali, w jaki sposób można by poszczególne zapisy zamienić na obrazki. Na zakończenie zajęć dzieci i wychowawczyni zostały poinformowane o możliwości udziału w konkursie. Okazało się, ze wielu uczniów zadeklarowało swoje uczestnictwo i już planowali rozpoczęcie prac nad obrazkowym regulaminem.

• Klasy II i III z wizytą w bibliotece