„INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK”

W ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu „Infrastruktura bibliotek” Gminna Biblioteka Publiczna w Popielowie otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Zakup wyposażenia i modernizacja Biblioteki w Popielowie”.

Realizacja zadania objęła swym działaniem dwie biblioteki: w Popielowie i w Starych Siołkowicach. Zadanie realizowano Bibliotece okresie od 11.09.2009 do 31.12.2009

W Bibliotece Gminnej w Popielowie wykonano: modernizację instalacji centralnego ogrzewania, wymianę podłóg, założenie wykładziny użytkowej, malowanie pomieszczeń, wymianę i zakup mebli bibliotecznych.

Dzięki tym działaniom powstał w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym kącik dla najmłodszych p.n. „Kolorowy świat nauki i zabawy”. Wzbogacono ofertę biblioteczną dla starszych i młodzieży, ulepszając miejsce do korzystania ze stanowisk komputerowych w czytelni internetowej.

W Filii Bibliotecznej w Starych Siołkowicach do odświeżonych pomieszczeń zakupiono regał ekspozycyjny, biurko na dwa stanowiska komputerowe, kolorowe krzesełka i stolik dla dzieci.

Wyremontowana Biblioteka w Popielowie

Remont Biblioteki w Popielowie Remont Biblioteki w Popielowie Remont Biblioteki w Popielowie

Wyremontowana Biblioteka w Starych Siołkowicach

Remont Biblioteki w Starych Siołkowicach