FERIE z KSIĄŻKĄ w BIBLIOTECE

W tym roku podczas ferii zimowych dzieci uczyły i bawiły się z książką w Popielowie i Starych Siołkowicach.

W Popielowie zajęcia biblioteczne odbyły się w dniach od 13.02 do 17.02. W spotkaniach uczestniczyły dzieci w wieku 7- 11 lat, które czas wolny od zajęć lekcyjnych postanowiły spędzić w bibliotece, aby poznać futrzanych, pierzastych i innych mieszkańców lasu. W pierwszej części każdych zajęć dzieci wsłuchiwały się w historie bohaterów książki pt. „Zima w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce”, autorstwa Tomasza Szweda, Opowiadania z dreszczykiem oraz „Horror” Madleny Szeligi z ilustracjami Emilii Dziubak. W drugiej części, warsztatowej, uczestnicy „wykonywali” mieszkańców lasu z różnych materiałów. Były jeże z gliny, portrety zwierząt z papieru, sowy z drewnianych krążków oraz kolorowe ptaki z gipsu.

Drugi tydzień ferii zimowych to z kolei spotkania w przy książkach w Filii Bibliotecznej w Starych Siołkowicach. Miały one formę warsztatową, były niezwykle pracowite, pełne zabawy i świetnego humoru. Książeczki o Reksiu i jego przyjaciołach, czytane głośno przez panią bibliotekarkę lub starsze dzieci uczyły dobrego zachowania, ponoszenia konsekwencji za swoje czyny oraz czynienia dobra. Przepiękne kolorowe prace - gipsowe ważki, szkółki, motylki, serduszka, uszyty pluszowy Reksio, rysunki na szkle, pudełko na skarby – wykonane przez dzieci przyniosły wszystkim wiele radości. A że za oknem coraz cieplej, zgodnie z książką „Reksio. Przygoda w górach”, na zakończenie zajęć uczestnicy wyszkli na dwór szukać wiosny.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za wspaniałe wspólnie spędzone chwile

• FERIE z KSIĄŻKĄ w BIBLIOTECE